KODE Art museums and composer homes (Museum) Place holder

KODE (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
KODE består av Edvard Grieg Museum Troldhaugen, Harald Sæverud Museum Siljustøl, Ole Bull Museum Lysøen og de gamle institusjonene Bergen Kunstmuseum og Permanenten Vestlandske Kunstindustrimuseum. Disse fem museene ble slått sammen til en konsolidert enhet i 2006 og etablert som en egen stiftelse fra januar 2007. Komponisthjemmene er en del av KODE, men har alle sine egennavn. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
Last changed
11/04/2022 10:07:59
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/03235c94-d915-472d-a4d7-1c886b9104f7
Name
KODE Art museums and composer homes
English

KODE
Norwegian bokmål

Alternative name
KODE Kunstmuseene i Bergen
Norwegian bokmål

KODE Kunstmuseer og komponisthjem
Norwegian bokmål

Description
KODE består av Edvard Grieg Museum Troldhaugen, Harald Sæverud Museum Siljustøl, Ole Bull Museum Lysøen og de gamle institusjonene Bergen Kunstmuseum og Permanenten Vestlandske Kunstindustrimuseum. Disse fem museene ble slått sammen til en konsolidert enhet i 2006 og etablert som en egen stiftelse fra januar 2007. Komponisthjemmene er en del av KODE, men har alle sine egennavn.
Norwegian bokmål

Establishment
2006

-Time
2006
Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Legal form
English

Norwegian bokmål

Swedish

Place reference
Vestland (Fylke) [no], Bergen [no], Nordahl Bruns gate 9, 5014 Bergen, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Bergen
Norwegian bokmål

-Place (text)
Nordahl Bruns gate 9, 5014 Bergen, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
60.39064, 5.32406, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
60.39064
-Longitude (Easting)
5.32406
Related to
Entity with id 41d5657a-a5cc-4ce7-a8a0-c9865ef0650c is missing

DigitaltMuseum
KODE

-Id
KODE
-System
DigitaltMuseum