Arquebus krigshistorisk museum (Museum) [no] Place holder

Arquebus krigshistorisk museum (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Arquebus krigshistorisk museum har utstillinger som forteller om okkupasjonen av Norge i 1940-45. Hovedvekten er på krigshandlingene i Nord-Rogaland og Sunnhordland, handelsflåtens rolle i krigen, hjemmefronten og dagligliv i krigsårene. Museet er oppkalt etter Sverre K. Andersen som drev illegal radiovirksomhet under andre verdenskrig, under dekknavnet Arquebus. Den originale radiosenderen til «Arquebus» er utstilt ved museet. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
License
Open Data Commons Attribution License (ODC-BY) applies to the information on this page and not any works/objects created by the actor
https://www.oclc.org/
Last changed
23/04/2021 10:30:10
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/a585df92-2b9d-4d03-b574-3afdc99d7002
Name
Arquebus krigshistorisk museum
Norwegian bokmål

Alternative name
Arquebus krigshistoriske museum
Norwegian bokmål

Description
Arquebus krigshistorisk museum har utstillinger som forteller om okkupasjonen av Norge i 1940-45. Hovedvekten er på krigshandlingene i Nord-Rogaland og Sunnhordland, handelsflåtens rolle i krigen, hjemmefronten og dagligliv i krigsårene. Museet er oppkalt etter Sverre K. Andersen som drev illegal radiovirksomhet under andre verdenskrig, under dekknavnet Arquebus. Den originale radiosenderen til «Arquebus» er utstilt ved museet.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Gardsvikvegen 20 5563 Førdesfjorden Norway (Country)

-Address
Gardsvikvegen 20
-Postal code
5563
-Postal place
Førdesfjorden
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Rogaland (Fylke) [no], Tysvær [no], Gardsvikvegen 20, 5563 Førresfjorden, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Tysvær
Norwegian bokmål

-Place (text)
Gardsvikvegen 20, 5563 Førresfjorden, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
59.42328, 5.38348, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
59.42328
-Longitude (Easting)
5.38348
DigitaltMuseum
ARQ

-Id
ARQ
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
169

-Id
169
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
988525634

-Id
988525634
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
Editorial note
Imported from VIAF 23/08/2019 05:53:34
English

Importert fra VIAF 23.08.2019 05:53:34
Norwegian bokmål

Importerad från VIAF 2019-08-23 05:53:34
Swedish