Nordmøre Museum (Museum) [no] Place holder

Nordmøre Museum (norwegian bokmål)

Kulturorganisasjoner (Kulturrådet, Eksterne data) [no]

Description
Nordmøre Museum er Regionmuseum for Nordmøre med avdelinger i alle Nordmørskommunene. Museenes samlinger spenner vidt fra kyst til innland, fra fiske til jordbruk, dagligliv og fest. Til sammen viser husene og samlingene et tverrsnitt av Nordmøre slik det var fram til vår tid. [no]
Type
Dataset owner
Kulturrådet [no] owns the information on this page
Last changed
23/04/2021 10:30:58
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c63806b0-4f94-429d-8c6f-e18e26603cb6
Name
Nordmøre Museum
Norwegian bokmål

Alternative name
Stiftelsen Nordmøre Museum
Norwegian bokmål

Description
Nordmøre Museum er Regionmuseum for Nordmøre med avdelinger i alle Nordmørskommunene. Museenes samlinger spenner vidt fra kyst til innland, fra fiske til jordbruk, dagligliv og fest. Til sammen viser husene og samlingene et tverrsnitt av Nordmøre slik det var fram til vår tid.
Norwegian bokmål

Type
English

Norwegian bokmål

Swedish

Address
Storgata 19 6509 Kristiansund Norway (Country)

-Address
Storgata 19
-Postal code
6509
-Postal place
Kristiansund
-Country

Norwegian bokmål

Swedish
Place reference
Møre og Romsdal (Fylke) [no], Kristiansund [no], Storgata 19, 6509 Kristiansund, Norge [no]

-Place
Norwegian bokmål

-Specified
Kristiansund
Norwegian bokmål

-Place (text)
Storgata 19, 6509 Kristiansund, Norge
Norwegian bokmål
Coordinates
63.10911, 7.7311, - WGS 84 (EPSG:4326)

-Reference system

Norwegian bokmål


-Latitude (Northing)
63.10911
-Longitude (Easting)
7.7311
Has part
Norwegian bokmål


Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

Norwegian bokmål


Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
SNM

-Id
SNM
-System
DigitaltMuseum
FAST-ID
183

-Id
183
-System
FAST-ID
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer
985907293

-Id
985907293
-System
Enhetsregisteret: Organisasjonsnummer